Фото на паспорт

passport
Фото на паспорт

Ніяких правил в 1900-і роки! Люди могли бути сфотографовані в повний зріст, в костюмі і капелюсі, за улюбленим заняттям, а так само групові фото …
Батьківщиною паспортної системи є Франція. У 1672 році Людвіг XIV заборонив своїм підданим виїзд з Франції, а також в’їзд іноземців до Франції без паспортів. Паспорт в перекладі з французького слова «passport» та італійського «passo» означає – крок, можливість пройти.
У 1876 році у Філадельфії проходила виставка. Тоді на квитках вперше і з’явилося фото власника разом з індивідуальним номером і прізвищем. Ця ідея настільки сподобалася, що так стали робити і в паспортах.
До того моменту паспорт просто описував зовнішність людини. Виглядало це приблизно так: «Пред’явник цього документа має прямий ніс, світлий колір обличчя, овальний підборіддя». Тут важливо було не помилитися в описі.
Сьогодні в кожній країні існують свої правила фотографій на паспорт. У Новій Зеландії прийнято чорно-біле зображення, в Великобританії строго заборонено посміхатися на знімку для такого важливого документа.
З початком Першої світової війни країни ввели прикордонний контроль. Це було зроблено для того, щоб заблокувати в’їзд всіляких агентам, розвідникам, підривним елементам. Паспорти були випущені, щоб допомогти мандрівникам подолати всі ці перешкоди. Коли в 1918 році настав мир, більшість країн зберегло як прикордонний контроль, так і паспорта.
Ніяких правил не існувало по фотографіях на паспорт.

passport
Паспорт 1914р.

Для паспорта підходив будь-який знімок, навіть груповий. У паспорті знаменитого письменника Артура Конан Дойла в 1915 році було його сімейне фото з дружиною і синами.
passport
Сімейне фото у паспорті

Люди могли бути сфотографовані в повний зріст, в костюмі і капелюсі, за улюбленим заняттям.
Ще більш рідкісне явище – це колективні паспорти, які могли заводити на групи до 20 осіб. «Зазвичай це були компанії мандрівників з одним або двома лідерами, у яких був колективний паспорт»
Це особливо характерно для груп біженців, яким була потрібна негайна евакуація, таких як євреї, які прагнуть уникнути погромів у Східній Європі, або виїжджають з Німеччини до Сполучених Штатів в 1920-х роках. Інші приклади: польські колективи, які шукали роботу у Франції, або спортивні команди, які беруть участь в міжнародних змаганнях.
Груповий паспорт
Колективний паспорт, виданий польській групі студентів. 1923р.

Ідея єдиного паспорта для однієї людини виникла досить пізно. Аж до 1930-х років заміжні американські жінки були виносками в паспортах своїх чоловіків, які виглядали приблизно так: «Пане такий-то і дружина». Незаміжні жінки мали право на свої власні паспорти, які вони могли використовувати для подорожей в поодинці, але заміжні могли користуватися паспортом тільки в присутності чоловіка. Ця практика тривала, незважаючи на зусилля правозахисників, до 1937 року, коли Державний департамент видав меморандум, в якому говорилося, що в паспортну систему вносяться зміни, так як інакше державі «буде важко захистити свою позицію за будь-якої дійсно точної і логічною атаці»…
Джерело: telegraph

Творча людина, автор, журналіст, блогер, учень по життю. "Кожен має право на вибір і свободу вираження поглядів".

Залишити відповідь

*