Як навчитися думати?

think
Як навчитися думати?

Мислення – процес, в загалі-то, автоматичний і усвідомлений. Головне тут – привести мозок в рух, так би мовити – розкрутити його.

НАВЧІТЬСЯ ДУМАТИ КРИТИЧНО
Критичне мислення – це об’єктивний аналіз ситуації або інформації шляхом отримання додаткових фактів і відомостей зі сторонніх джерел, на підставі яких ви і аналізуєте первинні відомості.
Критичне мислення – це коли ви не приймаєте на віру щось, не розібравшись перед цим в питанні самостійно.
Втім, вам потрібно буде зрозуміти свої власні забобони і упередження, а потім – постаратися подолати це все, щоб почати дивитися на світ … об’єктивніше.

СУМНІВАЙТЕСЯ У ВЛАСНИХ ПРИПУЩЕННЯХ
Це треба робити, щоб навчитися мислити по-справжньому ефективно. Ваш образ мислення – продукт того середовища, в якій Ви росли, і вам треба дуже добре подумати над тим, продуктивно і корисно це.

ВРАХОВУЙТЕ ВІДРАЗУ КІЛЬКА ТОЧОК ЗОРУ
Дізнавшись щось, хай навіть і щось таке, що звучить логічно і правильно, потрудіться поглянути на це під іншим кутом. Знайдіть факти за і проти, подивіться на думки інших людей. Приклад: ви почули, що носіння бюстгальтерів призводить до раку, що ніби як звучить логічно. І ось ви почали досліджувати тему і незабаром виявили, що вчені на цю тему ще нічого не говорили. Якби ви взяли все на віру, ви б не докопалися до правди.

СТАНЬТЕ ЗАЦІКАВЛЕНОЮ ЛЮДИНОЮ
Великі мислителі – мабуть, найзацікавленіші люди. Вони задавали питання про навколишній світ самим собі і шукали на ці питання відповіді.

ЗАДАВАЙТЕ ЛЮДЯМ ПИТАННЯ ПРО НИХ САМИХ
Настирливим бути не потрібно, але якщо ви когось зустріли, то питання на кшталт “звідки” або “хто за професією” не зашкодять. Люди люблять розповідати про себе, і ви можете дізнатися багато цікавого, що не виявиться ніколи, не ставивши би ви свої питання.

ДИВІТЬСЯ НА СВІТ ОЧИМА ДИТИНИ
Летите на літаку? Подумайте, як взагалі може летіти багатотонна махина зі сталі, як вона тримається в повітрі, дізнайтеся про історію літакобудування.

ЯКЩО ВИПАДЕ МОЖЛИВІСТЬ, СХОДИТИ ДО МУЗЕЮ
Не зволікайте – вони хоч раз в місяць, та пускають безкоштовно, а також в бібліотеки і в будь-які інші місця, де проводяться освітні заходи.

ШУКАЙТЕ “ПРАВДУ”
Тут, звичайно, є одна невелика складність. Однієї загальної для всіх “правди” як такої немає – є багато невеликих “правдочок”, які у кожного свої. Втім, вміння дошукуватися до правди у всіх сферах людського життя стане вам у пригоді, та й уміння мислити поліпшить.

НАМАГАЙТЕСЯ ПРОДИРАТИСЯ КРІЗЬ ТЕРНІЇ ПОЛЕМИКИ ДО ПРАВДИ І ФАКТАМ
Ваш розум повинен бути відкритий, інакше ви просто будете ігнорувати ті факти, які виступають проти вашої теорії і з якими ви не згодні.
Наприклад: проблема зміни клімату є дуже політизованою, докопатися до фактів складно (а клімат змінюється швидко, причому саме через антропогенного впливу). Чому? Тому що політика – справа така. Факти в ній мало кому цікаві, важливіше виставити когось крайнім.

ШУКАЙТЕ КРЕАТИВНІ РІШЕННЯ
Креативність – відмінний спосіб виростити в собі видатного мислителя. Креативне мислення навчить вас нестандартно реагувати на нестандартні проблеми, де б вони вас ні наздогнали.

ВІДДАВАТИСЯ МРІЯМ – ЦЕ КОРИСНО
Це виключно потужний інструмент як для мислення, так і для вирішення проблем. Мрійте, і нехай ваш розум не знає перешкод!
Якщо у вас спостерігаються труднощі в рішенні якоїсь проблеми, і ви шукаєте креативний спосіб впоратися з цим завданням, то спробуйте ось що: запитайте себе, що б Ви зробили, маючи доступ до всіх ресурсів світу, а потім запитайте себе, до кого б ви звернулися за допомогою, якщо б могли. А потім – запитайте себе, що б ви зробили, якби не боялися помилитися. Все це допоможе вам побачити нові можливості.

ЗБИРАЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ
До речі, непогано було б знати, як отримувати відомості з надійних джерел – самі розумієте, в наші дні дуже багато інформаційного сміття, який інколи здається дуже переконливим. Вам, відповідно, треба вміти відрізняти надійне джерело інформації від не надто надійного.

ЗМІНЮЙТЕ МИСЛЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОВИ
Вчені вже давно довели, що мова визначає спосіб мислення. Вивчіть хоча б одну іноземну мову. Ті, хто говорять більше ніж однією мовою, бачать світ … ширше, повніше, яскравіше, більш ємко. Нова мова обов’язково познайомить вас з новими парадигмами мислення.

ВЧІТЬСЯ З РІЗНИХ ДЖЕРЕЛ
Навчання – це не відвідування школи і не зазубрювання дати Куликовської битви. Вчитися можна (і потрібно) все життя, вчитися можна чого завгодно. Якщо ви постійно вчитеся, ви постійно думаєте і, відповідно, розвиваєтеся.

НЕ ВАРТО СЛІПО ДОВІРЯТИ АВТОРИТЕТУ
Навіть якщо людина начебто знає, про що говорить, завжди слід перевіряти і перевіряти ще раз, шукати нові точки зору і т.д. Одне тільки те, що поважна людина про щось сказала, зовсім не робить сказане – істинним. І зовсім інша справа, коли в ряді незалежних джерел ви знаходите підтвердження сказаному ним.

СКЕПТИЦИЗМ – ВАШ КРАЩИЙ ДРУГ
Відомості слід черпати з ряду незалежних джерел, обов’язково при цьому звертаючи увагу на те, хто робить ті чи інші заяви (висловлювання ангажованих діячів, як ви і самі розумієте, гроша не варті – а часом буває і так, що такі діячі і самі не розуміють , про що говорять).

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВПРАВИ ДЛЯ МОЗКУ
Мозок в даному разі схожий з м’язами: слабкі м’язи після навантажень міцніють і стають сильнішими, слабкий мозок після навантажень … міцніє і починає мислити краще. Чим більше і частіше ви використовуєте власний мозок, тим краще ви мислите!

ЗАЙМІТЬСЯ МАТЕМАТИКОЮ
Регулярні заняття математикою – це відмінна зарядка для мозку, а також профілактика хвороби Альцгеймера. Вирішуйте трохи вправ кожен день (без калькулятора, вважайте в розумі).

ВЧІТЬ НАПАМ’ЯТЬ ВІРШІ
Це не тільки спосіб справити враження на вечірці, але і прекрасна вправа для пам’яті і відповідно мозку.

НАВЧІТЬСЯ МИСЛИТИ ІНТУЇТИВНО
Так, до інтуїції прислухатися теж треба. Мозок часом обробляє куди більше інформації, ніж ми можемо зрозуміти – це, власне, і є наша інтуїція. Наприклад, ви дівчина, яка чомусь дуже не хоче йти на побачення з симпатичним начебто хлопцем. Пізніше виявляється, що це було правильне рішення.
Уміння мислити приходить з досвідом. Кожен часом вірить тому, чого не слід було б. У цьому випадку немає за що звинувачувати себе – треба просто продовжувати прагнути до правди … ну і бути надалі уважніше.

Джерело: pragueacademy
Фото: pixabay

Творча людина, автор, журналіст, блогер, учень по життю. "Кожен має право на вибір і свободу вираження поглядів".

Залишити відповідь

*