Заразність COVID-19 – важлива інформація!

sars-cov-2
Заразність COVID-19

Найважливіший і найголовніший спосіб передачі цієї інфекції – «аерозольний шлях», але є прості, доступні і ефективні профілактичні дії.
Для того щоб людина захворіла коронавірусною інфекцією, необхідно, щоб певна кількість вірусів потрапила на слизові оболонки дихальних шляхів або кон’юнктиву ока. Є якась мінімальна кількість вірусів, здатна викликати захворювання, і ця кількість отримала назву «інфікуюча доза».

Що ми знаємо на сьогодні про коронавірус #covid19?
Вірогідність зараження і тяжкість захворювання прямо пов’язані з кількістю вірусів, які потрапили в організм. Тобто, чим більше вірусів потрапить в організм, тим більша ймовірність виникнення хвороби і тим важче буде протікати захворювання.
Місця, де ризик зараження максимальний і де максимальна ймовірність отримати високу інфікуючу дозу:
– лікарняна палата інтенсивної терапії (підтверджується масовою захворюваністю і загибеллю медичних працівників);
– будь-яке приміщення, де багато людей (де мінімальний обмін повітря, храм, казарма, метро і т.д.);
– замкнутий простір, де збирається натовп (концерт, спектакль, цирк, лекція і т.д.).

Профілактика:
– постійне провітрювання і вентиляція приміщень;
– індивідуальний захист та гігієна;
– розумна соціальна дистанція.

Підсумок:
Нам треба направити зусилля не на тотальний карантин в очікуванні рятівної вакцини (якої можна і не дочекатися), а на створення такої моделі існування суспільства, коли будуть виключені ситуації, що провокують розвиток важких форм захворювання.
Завдання влади і фахівців – надати кожному дуже конкретні, доступні, легко реалізовані практичні рекомендації: скільки повинно бути людей на метр кубічний, як організувати вентиляцію повітря, контроль і регулювання вологості, які використовувати засоби індивідуального захисту і дезінфікуючі засоби і постійно пояснювати людям, що повітрообмін, миття рук і соціальне дистанціювання набагато більш раціональні, ніж закупівля апаратів ШВЛ.
Джерело: thelancet journals

Творча людина, автор, журналіст, блогер, учень по життю. "Кожен має право на вибір і свободу вираження поглядів".

Залишити відповідь

*